AKTUALITY


Zpráva z nocování v kovářovské knihovně.

Letošní „nocování“ začalo v pátek 3.4. v 18 hodin. Sešli jsme se v budově obecního úřadu a po několika organizačních informacích a seznámení se všemi zúčastněnými, začal program naší velké noci. Nejprve byla malá procházka po Kovářově, kde nocovníci plnili úkoly. Poté se šlo na večeři. Kdo by se asi tak netěšil, když se podával smažený sýr s hranolkami, tatarkou a kečupem? S plnými bříšky jsme se vydali na večerní procházku na Hůrka. Tajemná procházka po temných Hůrkách kolem židovského hřbitova při svitu měsíce a několika svíček nám některým dala zabrat, ale nakonec všichni tuto trasu absolvovali a odnesli si sladkou odměnu. Po návratu z procházky jsme mohli konečně soutěžit v několika disciplínách. Na úplný závěr se promítala v zasedací místnosti pohádka. Všech 41 nocovníků nakonec šlo spinkat až kolem čtvrté hodiny ranní. Budíček byl v 7,30 což bylo náročné, ale dobrůtky k snídani, které čekaly v kuchyňce na snědení, nás probraly k životu. Snad se všem noc líbila, dospěláky dost vyčerpala, ale bylo to fajn. Tímto děkuji jak dětem, tak hlavně dospělákům, bez kterých by se noc nemohla uskutečnit.


Knihovna získala grant na nákup 2 nových počítačů včetně monitorů, dále multifunkční tiskárny a programu Clavius REKS. Prostřednictvím tohoto grantu, který jsme získali z Ministerstva kultury, dotačního programu pro knihovny – VISK, se rozšířila nabídka pro zaregistrované čtenáře, kteří mají zdarma přístup na internet. Díky novému knihovnickému programu mohou čtenáři v pohodlí domova vyhledávat knihy nacházející se v Obecní knihovně Kovářov a také v celém regionu a mají možnost využít meziknihovní výpůjční službu.


V rámci akce Týden knihoven, který proběhl od 1. do 5. října 2007 navštívila knihovnu 4. třída ZŠ, dále Mateřská škola Kovářov a děti z Domu sv. Zdislavy v Předbořicích.


Nyní probíhá v knihovně výstava, kterou připravily žáci základní školy a je nazvaná „Elektronický atlas organismů"


NOVINKA - internet zdarma pro zaregistrované čtenáře!!!


 

sídlo knihovny:

Kovářov 63, budova radnice – přízemí vlevo

 

provozní doba:

Pondělí od 13 do 17

Středa od 13 do 17 

Pátek od 9 do 11

 

telefonní číslo:

382 594 218